Drewno budowlane oznakowane CE. O co w współczesnym idzie?

Dział poświęcony wszelkiego rodzaju biznesom
Bobby86
 
Posty: 178
Dołączył(a): Śr wrz 07, 2016 5:35 pm
Lokalizacja: Poland

Drewno budowlane oznakowane CE. O co w współczesnym idzie?

Pt wrz 23, 2016 8:03 am

Na kilku towarach w tym konstrukcjach drewnianych wolno odnaleźć oznakowanie CE. To ono świadczy? Postaram się rozwiązać w tym artykule.
Oznakowanie CE (Conformité Européenne) zostało zawarte przez Unię Europejską celem ujednolicenia określonych ilości jakościowych i wytrzymałościowych.
Jeżeli na wyniku widnieje znak CE znaczy to, że poszczególny towar przeszedł pozytywnie testy cechy i form, nad którymi nadzór sprawują niezależne organy.
Oznaczenia CE używam się na drugich typach artykułów, w niniejszym też na drewnie konstrukcyjnym, które jako sama nazwa wskazuje musi spełniać normy oraz zapewniać bezpieczeństwo używanych konstrukcji. Punktem odniesienia dla drzewa konstrukcyjnego, tak litego jak również klejonego jest część PN-EN14080:2006 „Konstrukcyjne drewno. Drewno klejone warstwowo. Chcenia.”
Jak wygląda kwestia CE w Polsce?
Po czasie przejściowym, w którym firma lub producent musieli się stworzyć do ochron i nadzoru elementów z drewna klejonego i pełnego istnieje obowiązek znakowania wyrobów konstrukcyjnych oznaczeniem CE. Stan ten minął: 01.09.2012 dla drewna litego oraz 01.12.2011 dla drzewa klejonego warstwowo.
Kontrola oznakowania CE
Przy oznakowaniu CE zdarza się także sprawa bezprawnego użycia tego określenia. Skąd można być gwarancja, iż udany produkt nie ma podrobionego znaku CE? Wszelkie osoby, które podlegają temu oznakowaniu są ściśle kontorlowane poprzez organy administracji państwowych przy zgody z tytułami UE. Jeśli człowiek używa oznakowania CE wbrew przepisom, ma możliwość spodziewać się sankcji. Ma możliwość tylko stanowić kara grzywny, natomiast w skrajnych przypadkach pewno rozwiązanie istnieć również kara ograniczenia bądź pozbawienia wolności. Wszystko zależy indwydualnie od podmiotu gospodarczego na którą skalę używał bezprawnie oznakowania CE.
Jakie wyroby winnym stanowić znakowane CE?
Określenie co powinny mieć wszystkie elementy, które dostarczają do budowy konstrukcji, np. więźby dachowe, wiaty garażowe, altany, pawilony, mosty, drewutnie, zadaszenia tarasów.
Obowiązek znakowania CE nie obowiązuje analogicznie dla drzewa o daniu niekonstrukcyjnym, np. płotów, krat bądź drewna opałowego.
Podsumowanie
Znak CE jest gwarantem odpowiedniej troski o jakość oferowanych elementów. Posiadamy gwarancję, iż nabywając artykuły opatrzone CE, nabywamy wyroby sprawdzone pod względem wytrzymałości, co jest sprawą niesłychanie ważną, specjalnie dla wyrobów konstrukcyjnych.

Bobby86
 
Posty: 178
Dołączył(a): Śr wrz 07, 2016 5:35 pm
Lokalizacja: Poland

Re: Drewno budowlane oznakowane CE. O co w współczesnym idzi

Pt wrz 23, 2016 8:07 am

Nie wszystkie drzewo nadaje się do produkcji instrumentów bądź do użycia poprzez tartak na budowy dachowe. O określonym zastosowaniu danego surowca drzewnego decyduje nie tylko jego wybór, ale też nowe czynniki.
Często pomimo zastosowania zabiegów ochronnych, zapobiegających rozkładowi bądź zmianie zabarwienia drewna, chyba ono ulec degradacji. Z serii obniżenie takich cech jak sprężystość, twardość lub odporność surowca drzewnego, zmierza do obniżenia jego liczbie użytkowej.

Za degradację drewna odpowiedzialne mogą być czynniki enzymatyczne, chemiczne albo fizyczne. Defektoskopia to idea oraz praca wykrywania wad struktury produktów. Na szczęście opracowane są już różnorodne metody (akustyczne, optyczne także kolejne), dzięki którym posiadamy lepiej rozpoznawać i klasyfikować wady materiałów.

Do normalnych wad drewna, jakie wchodzą przede każdym na jego zaletę estetyczną, wolno zaliczyć zabarwienie twardzieli, czyli martwej przestrzenie w pniu drzewa. Wady i smugi powstają teraz w żyjącym drzewie pod działaniem grzybów, jakie modyfikują barwę bądź te powodują rozkład drewna. Murszenie drewna wskutek funkcjonowania grzybów jest wcale ważnym defektem, czasem niepozwalającym przetwórcom drzewa na jego wykorzystanie do takich form drewnianych jak więźba dachowa.
Inne wady drzewa więc na wzór takie, które oddają się w samej jego formie. Zmiany w sieci są niejednokrotnie bardziej szkodliwe aniżeli procesy, jakie powodują przede wszystkim na estetykę produktu. Anormalna struktura drewna dopuszcza do poważnej jego deprecjacji. Niepoprawny, zawiły układ włókien drzewnych bądź “zakorek” (liczący na skórze częściowo lub dokładnie wrośniętej w drzewo), to właśnie wybrane z dodatkowych wad budowy, jakie potrafią sprawić do usunięcia materiału z użytku.

Niewątpliwie, surowiec drzewny widać nie kształtować się do zastosowania też z różnych względów. Drewno, jakie wypływa z pni bardzo doświadczonych drzew (tzw. drewno przejrzałe), ze względu na swój wiek charakteryzuje się gorszymi parametrami technicznymi aniżeli drewno dojrzałe. Ponadto kluczowe jest, żeby przetwórcy drewna, tacy jak np. tartak, pilnowali, żebym w chwilę używać profilaktyczne zabiegi ochrony drzewa, a w razie spostrzeżenia podejmujących się wad, niezwłocznie stosowali zabiegi zwalczające.

Link: http://www.daszer.pl/

Powrót do Biznes

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość