Odpowiednie podejście przy wystrzale opony

Reklama i promocja
Bobby86
 
Posty: 178
Dołączył(a): Śr wrz 07, 2016 5:35 pm
Lokalizacja: Poland

Odpowiednie podejście przy wystrzale opony

Pt maja 19, 2017 10:43 am

Niespodziewane pęknięcie opony może przytrafić się każdemu. Przy wysokiej prędkości niesie za sobą bardzo poważne skutki. Oto, jak powinniśmy ograniczać prawdopodobieństwo wystąpienia takiego działania oraz co wydawać, jeżeli nie udało się mu usunąć.Przyczyną wystrzału opony zapewne stanowić nieprawidłowe ciśnienie w środowiskach. Zdecydowana większość kierowców to bagatelizuje a tylko gdy pojawia się widoczny niedobór powietrza, zaczyna szukać kompresora. Inną okolicznością pewno być najechanie na prawdziwy przedmiot (kamień, cegłę) bądź po prostu wada fabryczna opony. Czasami może trafić do takiej formy również wtedy, gdy obciążenie samochodu jest zbyt ważne dla danego modelu ogumienia. Aby zapobiegać uszkodzeniu gum, powinniśmy unikać częstego najeżdżania na krawężniki, a i przyciągać uwagę, czy przy parkowaniu opona nie jest odkształcona, łącząc się z końcem krawężnika.
Jeżeli choć nie uda nam się uniknąć tej niebezpiecznej sytuacji, przede każdym należy zachować spokój. Istotne jest, aby wszystek okres być prawidłową pozycję podczas kierowania pojazdu (obie ręce na kierownicy). W punkcie wystrzału kierownica może szybko ściągać w samą stronę, co może ujawnić się problemem przy łączeniu jej jednorącz. Najczęstszym błędem kierowców jest gwałtowne wciskanie hamulca. Sprawia to możliwe zaburzenia równowagi pojazdu. By zapobiec poślizgu, należy delikatnie zdejmować nogę z alkoholu i właśnie przy prędkości poniżej 50 km/h zacząć delikatnie wyhamowywać. W wypadku pęknięcia przedniej opony można nieznacznie zaciągnąć hamulec ręczny (pod warunkiem, że czyni on lecz na tylną oś). Da to odciążyć przednią treść i uspokoić jakość.
Nie każdy potrafi zachować w takiej rzeczy zimną krew. Kiedy wówczas nie nastąpi, zagrożenie prawdopodobnie istnieć właściwe. Dlatego warto skoncentrować się na zleceniach prewencyjnych, które żądają z nas jedynie odrobiny systematyczności, a możemy wziąć spokój znajomy i przyjemnych. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo powinniśmy zawsze stawiać ponad wszystko.

Bobby86
 
Posty: 178
Dołączył(a): Śr wrz 07, 2016 5:35 pm
Lokalizacja: Poland

Re: Odpowiednie podejście przy wystrzale opony

Pt maja 19, 2017 10:46 am

Wytrzymałość opony.

Jak wszyscy znamy opony się zużywają i dlatego co pewien czas trzeba kupić nowe.
Wielkim jest że ogumienie obniża się podczas jazdy, hamowania, przyspieszania itd., a często zapominamy, że „gumy" starzeją się i skoro nie są używane.

Link sponsorowany: http://www.opony.biz/

Na oponę cały czas wykonują jakieś siły też inne bodźce zewnętrzne np. reakcje chemiczne, światło ciepłe oraz własne. Co ciekawe, doświadczenia i statystyki pokazują że sporadyczne mienie z opon zwiększa ryzyko ich zniszczenia. Niestety stanowi więc rynek dobra widomość dla „niedzielnych" kierowców, oraz właścicieli przyczep lub innych pojazdów, które są odpalane jedynie na profesjonalną okazję.
Producenci opon dobrze o tymże znają, i żebym przedłużyć ich trwanie, dodają specjalne przeciwutleniacze również drugie substancje spowalniające lub zapobiegające reakcjom chemicznym. Jak podają, ich opony będą zdatne do wykorzystywania przez wiele lat. Czy lecz jest właściwie na pewno? Jak długo można przechowywać opony? Jaki jest ich okres eksploatacyjny?
Powszechnie modna jest opinia, że nie powinno uzyskiwać się z opon starszych niż 10 lat, nawet jeśli nic nie myśli na ich zniszczenie. Można przejść ostatni pora, w innych sytuacjach, że wiemy, że opony nie były przekładane, a samochód używany delikatnie, bez szarżowania i spacerowania po nieutwardzonych drogach. Jednakże w ilość możliwości, należy zmienić takie opony na inne.
Wulkanizatorzy i mechanicy twierdzą, że ogumienie rzadziej używane, starzeje się prędzej. Przypadkiem prawdopodobnie stanowić koło zapasowe. Po jakiś 5 latach z wyprodukowania, jego awaryjność drastycznie wzrasta.
Takie opony przeważnie szybko się odkształcają, szczególnie, pod obciążeniem zaparkowanego auta lub przyczepy. Dlatego warto regularnie przetaczać takie pojazdy, w projektu przedłużenia żywotności ogumienia. Powinien myśleć że odkształcone opony powodują zmianę środka ciężkości koła, a zatem pomaga brakiem wyważenia. Znacznie zmniejsza to bezpieczeństwo podróżowania. Oczywiście, może nie być prawdopodobnie żadnych zmian, jednak skuteczność hamowania i przyczepność takiego pojazdu może spaść nawet o 50%.
Nie nie oszczędzaj na oponach. Lepiej zdobądź nowe sezon wcześniej, w spokoju nie są aż takie drogie, a mogę uratować Ci trwanie. W rezultacie przyzwoite opony zatem nie fortuna.

Powrót do Marketing

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość