Rolety, plisy - standardowe zasłony okienne

Reklama i promocja
Marta91
 
Posty: 24
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 3:19 pm
Lokalizacja: Polska

Rolety, plisy - standardowe zasłony okienne

Śr lut 15, 2017 8:45 am

Roleta tylko jedyna z kilkorgu rodzai przesłon okiennych. Z zmian występuje także dużo odmian samej rolety. Standardowa roleta realizowana jest z szeregu długich pasów poziomych bądź pionowych, wykonywanych z różnorodnych materiałów, np. z drzewa, plastiku, ale nawet metalu.

Lamele – czyli pasy rolety, połączone są za pomocą łańcuszka. Roletami wolno swobodnie poruszać zupełnie przesłaniając, odsłaniając odrobinę bądź dokładnie okna.
Osłonami możemy sterować ręcznie albo używając automatyki. Rolety sterowane automatycznie zaopatrzone są w przewodnik bądź włączniki umieszczone na granicy w pobliżu okna. Realne jest prowadzenie samymi pasami a bądź wszelką roletą. Realizowane są gra tym przesłony bez lamel – istnieje rozwiązanie roleta produkująca się z jakiejś płachty materiału, osłaniającej okno.
Istotna typologia rolet wewnętrznych, to dział pod kątem metody montażu. Pod tym sensem występują przesłony wolnowiszące bądź te rolety w kasecie z szynami. Montaż rolet wolnowiszących jest inwazyjny – kładzie się je do ściany, sufitu albo wysokiej ramy wnęki okiennej. W ostatniej formie instalacji, dobrze dostosowane rolety, będą posiadać idealną dekorację a w awangardowym stylu z powodzeniem zastąpią tradycyjne firanki i zasłony. Następny sposób mocowania - roleta w kasecie, liczy na rolowaniu rolety do szykownej skrzynki, przymocowanej do obramowania okiennego. Montaż jest bezinwazyjny – kasetę po prostu trzeba zawiesić na górnej ramie okna, ale żyłki mocujące zaczepić o dolną ramę.
Do niezmiernie powszechnych zasłon okiennych należą też plisy (inaczej: rolety plisowane). Plisy, to niewątpliwie komfortowa zasłona okienna, zaś jej prymat nad pozostałymi rodzajami osłon pochodzi spośród rozwiązania, iż plisą wolno osłonić wszystek składnik przeszklenia. Czyli, na dowód jest okazja zasłonić górę albo środek a także jakikolwiek nowy, dowolny fragment okna. Następnym pozytywnym elementem tego rodzaju przesłony okiennej, istnieje wówczas, iż są świetnym wyjściem dla nowych okien, jak trapezowe, kołowe, łukowe itp.
Podsumowując, standardowe osłony okienne (poza tradycyjnymi firankiami i ochronami oczywiście) to rolety oraz plisy, i także żaluzje, o których dotychczas nie było dyskusji w obecnym artykule. Jednak żaluzje powszechnie kojarzone są, na przykład w budynkach, urzędach, bibliotekach publicznych także rozwiązania typu instytucjach - raczej rzadko żaluzje chciane są poprzez prywatnych mieszkańców. Rolety oraz plisy to łatwy, wygodny oraz doskonały droga na osłonięcie okien w domu czy wnętrzu.

Marta91
 
Posty: 24
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 3:19 pm
Lokalizacja: Polska

Re: Rolety, plisy - standardowe zasłony okienne

Śr lut 15, 2017 8:53 am

Antywłamaniowe okno z roletą - oraz więc gra?

Ochronić dach przed złodziejami lub włamywaczami możemy na kilka rodzajów – pierwszym spośród nich będzie zdanie alarmu antywłamaniowego. Jednak, jeżeli pragniemy kompleksowo ochronić budynek czy rodzinę warto rozważyć o kolejnych środkach ochrony. W niniejszym wpisie zajmiemy się duetem: okno i roleta przeciwwłamaniowa.

Reklama: Zewnętrzne rolety rzymskie Poznań

Okno i roleta antywłamaniowa w pracy
Okno wraz z roletą podpina się za pomocą specjalnych czujników do okuć okiennych – styl ten, powoduje, że wszystka próba poruszenia okna wywołuje alarm. Podpięcie okien i rolet do systemu alarmowego w zakładzie zapewnia dodatkową zaleta – w trakcie dłuższego wyjazdu właściciela lub posiadaczy rolety będą imitowały obecność w lokalu, to pomoże odstraszyć potencjalnego włamywacza. Z normy dobrze zabezpieczony dom odstrasza złodziei, albowiem włam do niego żył długo, wymagałby specjalnego aparatu dodatkowo byłby mocno delikatny – im dłużej jest włam tym pełniejsze jest prawdopodobieństwo fiaska, i choćby wpadki.
Roleta kontra złodziej
Załóżmy jednakże, iż złodziejowi uda się rozpracować system alarmowy. Ale wobec tego, przed wzięciem się do domu powstrzyma go roleta? Mianowicie roleta z napędem elektrycznym wyposażona jest w wieszaki blokujące, jakie zapewniają sztywne połączenie między pancerzem rolety, ale wałem napędowym. Więc uniesienie rolety jest łatwo niemożliwe. W roletach manualnych kojarzy się rygiel ręczny, którego celem oraz jest uniemożliwienie uniesienia rolety z zewnątrz.
Okno kontra złodziej
Tym jednocześnie zakładamy, że złodziej poprawił się jednocześnie przez system alarmowy, kiedy a przez roletę – do zdobycia zostało okno. W współczesnym budownictwie stosowane są pakiety dwu bądź nawet trzyszybowe – pomiędzy niezbędnymi dla zwiększenia zabezpieczenia. W pierwszym oknie możemy zrobić szyby różnego gatunku. W charakterze ochrony antywłamaniowej jako szybę zewnętrzne powinno wybrać się szybę laminowaną – szyba ta ładuje się z niewiele powłok szkła połączonych z sobą specjalistyczną folią. Rozbicie jej, jest właściwie niemożliwe, i nawet gdyby komuś uda się ją zniszczyć – szyba nie rozpadnie się – stanie na niej po prostu pajączek.

Powrót do Marketing

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość