Kominki marmurowe – ten trend

Zagadnienia ekonomiczne
Bobby86
 
Posty: 178
Dołączył(a): Śr wrz 07, 2016 5:35 pm
Lokalizacja: Poland

Kominki marmurowe – ten trend

Pt maja 26, 2017 6:41 am

Wykorzystanie naturalnego kamienia we ostatnich wnętrzach, to wpływanie przedstawiające się wielkimi możliwościami. Kominki marmurowe są elementem coraz częściej pojawiającym się w nowoczesnych przestrzeniach. Stanowią bardzo popularny akcent dekoracyjny, który daje, że wnętrze stoi się bardziej komfortowe.Panująca aktualnie moda na marmur udowadnia, że nowoczesne wnętrza wcale nie wymagają być pozbawione gustu i wielkości. Coraz dobrze projektantów wnętrz i ich świadomych klientów, uczy się, że stosowane od pokoleń szlachetne materiały, w maksymalnym stopniu górują nad masowo produkowanymi elementami dekoracyjnymi.

Trwałość, elegancja oraz piękny stan to związki, które zapewniają kolejne pokolenia klientów do eksponowania elementów przygotowanych z kamienia prostego w najbardziej reprezentacyjnych częściach naszych domów. Kominki marmurowe brane w salonach mogą stanowić wyjątkowo ciekawy element wyposażenia. Dadzą one na pozyskanie gustownej, i dodatkowo bardzo modnej aranżacji.Dużą zaletą marmuru stanowi jego duża kolorystyka. Paletę barw i układów, jakimi wyróżniają się wyroby zbudowane spośród ostatniego wyjątkowego kamienia, sprawia, że nawet kominki klasyczne, używane we pomieszczeniach już z setek lat, uznawane są wciąż za bardzo interesujące. Marmurowy portal kominkowy wykonywany w porządek precyzyjny, razem z określonym wzorem, zawsze cechować się będzie stałą indywidualnością. Ze względu na jedno ułożenie struktury wzorów, pojawiających się na kamieniu, każde tworzone kominki marmurowe są w stałym okresie niepowtarzalne.

Warto podkreślić, że nawet kominki francuskie mogą robić dobrze w eleganckim i nowoczesnym wnętrzu. Tworząc przeciwwagę dla minimalistycznych, sterylnych aranżacji, bogato zdobione kominki marmurowe włożą do pomieszczenia odrobinę eleganckiego przepychu. Dzięki temu zyskane wizualne wrażenie, może okazać się oryginalne i jednocześnie nieco intrygujące.

Marmur we mieszkaniach jest dziś niezwykle popularny. Jeśli jego wdrożenie jest równorzędne z znajomymi upodobaniami estetycznymi, więc warto przemyśleć zakup jakichś marmurowych dodatków. Pamiętajmy, że wyroby z kamienia naturalnego prezentują się znacznie wysoką wytrzymałością zaś będą potrafiły wspaniale być nam przez lata. W kontrakcie z tym stanowiąc się na wybór konkretnego marmurowego elementu, nie watro przesuwać się szybko przemijającą modą. Starajmy się zdecydować na efekt lekki i wspaniały, który będzie dobrze dekorować swoje mieszkanie niezależnie od wymieniających się nieustannie wnętrzarskich trentów.

Bobby86
 
Posty: 178
Dołączył(a): Śr wrz 07, 2016 5:35 pm
Lokalizacja: Poland

Re: Kominki marmurowe – ten trend

Pt maja 26, 2017 6:43 am

OGRZEWANIE PODCZERWIENIĄ – czy ogrzewanie elektryczne pewno stanowić niedrogie i energooszczędne?

Coraz głównie na zbycie słychać o ogrzewaniu podczerwienią albo same ogrzewaniu panelami INFRARED. Dużo z Państwa na może jest nieco wiedz na owy punkt, więc warto postawić kilka faktów i przybliżyć tą technologię, ponieważ przydatna jest poznania.

Reklama: http://piece-kaflowe.com.pl/


Metoda działania INFRARED bazuje na skorzystaniu szczególnej długości fal podczerwieni – ich funkcjonowanie jest jednakowe z mieniem wpływu promieni słonecznych, jednakże promieniowanie wydawane przez grzejniki INFRARED pozbawione jest nowoczesna widzialnego.
Ten rodzaj promieniowania już od dość dawna stosowany istnieje w saunach na podczerwień ( salony kosmetyczne) także w wielu nowych urządzeniach o daniu rehabilitacyjnym.
Światło w paśmie dalekiej podczerwieni jest drinkiem ze składników całego spektrum promieniowania powstającego ze słońca. Wynosi ono ilość promieniowania podczerwonego widma światła, jednak z względu większej odległości fali nie jest odpowiedzialne gołym okiem, podobnie zresztą jak promieniowanie ultrafioletowe. Daleka podczerwień korzystnie wchodzi na całe organizmy żywe.
Promieniowanie to korzysta zdolność przenikania, załamywania, emitowania oraz odbicia. W chwili, gdy promieniowanie dalekiej podczerwieni przenika przez skórę do tkanek podskórnych w bardzo położonych warstwach skóry efekt cieplny powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych włosowatych. Dzięki temu przystępuje do lepszego obiegu krwi, natomiast wyprodukowane w ten rada ciepło wspomaga usuwanie z tworzywa toksyn i produktów przemiany materii.

W panelach INFRARED wykorzystana jest dokładnie opisana powyżej technologia - promienie cieplne. Najważniejszą częścią takich paneli jest fakt, iż nie ogrzewają one najpierw powietrza (kiedy zatem uważa miejsce w starych, konwekcyjnych systemach grzewczych, razem z konwekcyjnymi systemami niskotemperaturowymi) ale działają najpierw bezpośrednio na człowieka oraz obiekty wydobywające się w wpływu ich promieniowania. Nagrzane ściany i sprzęty akumulują miłość i lokują je do wnętrza znacznie skutecznie niż przy grzejnikach standardowych. Temperatura odczuwalna przez pracownika przy zastosowaniu tego typu ogrzewania jest szersza niż rzeczywista temperatura powietrza, dlatego możemy kupić wysoki komfort cieplny. Jest owo technika „zaczerpnięta z słońca”, więc przypomnijmy sobie kiedy toż wykonywa w naturze – jak przyjemnie jest odnaleźć się w obszarze promieni słonecznych w ciepły dzień. Mamy wtedy ciepło pomimo faktu, że temperatura powietrza potrafi być nawet ujemna.
Dzięki takiemu rozwiązaniu przy zastosowaniu grzejników emitujących podczerwień temperatura odczuwalna zwykle jest cenniejsza niż rzeczywista temperatura powietrza miana w określonym pomieszczeniu. Ta moc to prawie 2-3 stopnie, co już pozwala zmniejszyć zapotrzebowanie energetyczne tego gatunku ogrzewania o jakiś 20 % w porównaniu z drugimi systemami grzewczymi.


W przypadku ogrzewania falami podczerwieni w mieszkaniu nie występuje zjawisko gwałtownej cyrkulacji powietrza, czyli konwekcji. Całe pomieszczenie ogrzane stanowi w równomiernie (nie ma różnic między temperaturą przy podłodze a temperaturą pod sufitem) oraz ponadto ciepło odczuwalne jest prawie natychmiast po włączeniu grzejnika. Nie potrzeba oczekiwać na ogrzanie powietrza w mieszkaniu, przychodzą do nas bezpośrednio fale cieplne, które emituje grzejnik. Dzięki temu, że w trakcie działania grzejnika infrared ciepło akumulowane istnieje w ścianach i celach tkwiących w terenu grzejnika a potem przekazywane do pomieszczenia, można bardzo zmniejszyć częstotliwość włączania panela (o ile zastosujemy regulator temperatury) i co za tym chodzi znowu oszczędzić energię. Dodatkowo – brak cyrkulacji mas powietrza, czyli brak „krążących” w powietrzu pyłków i kurzu działa te grzejniki bardziej delikatnymi do używania przez kobiety chorujące na alergie wziewne.
Możemy także ograniczyć wrażenie utraty ciepła spowodowane „ucieczką” ogrzanego powietrza przez otwarte drzwi lub podczas wietrzenia pomieszczenia. O ile nie spowoduje się przy tym za wielkiego przepływu mas powietrza to kilkunastominutowe wietrzenie wnętrza w warunkach zimowych praktycznie nie wchodzi na komfort cieplny osób wydobywających się w obrębie działania grzejnika infrared.
Reasumując:
KTÓRE SĄ WŁASNOŚCI OGRZEWANIA PODCZERWIENIĄ?

- niskotemperaturowa emisja ciepła bez promieniowania świetlnego

- grzejniki nie wysuszają gwałtownie powietrza w pomieszczeniach, jednocześnie sukcesywnie dogrzewają i dosuszają ściany - zapobiega to dochodzeniu pleśni i grzybów. Nagrzane ściany akumulują słońce i odtwarzają je do zmieszczenia na zasadzie konwersji znacznie skutecznie niż przy standardowych grzejnikach konwekcyjnych.

- brak konwekcji powietrza i spalania kurzu (idealne dla alergików, wskazane dla przeciętnych dzieci a pań z punktami krążenia)

- ekonomia użytkowania. Wysoka wydajność dzięki szybkiej reakcji - grzejnik nie wymaga momentu na "rozgrzanie", bardzo cenna wydajność cieplna grzejników.

- brak różnic w temperaturze pomiędzy różnymi poziomami pomieszczenia, możliwość dostosowania temperatury dla każdego pomieszczenia osobno.

- przyjemny i bliski montaż, brak potrzeby delikatnych i jedynych instalacji

- komfort obsługi, ogólna czystość w mieszkaniu

KOSZTY EKSPLOATACJI PRZYKŁADOWEGO GRZEJNIKA INFRARED

nominalna moc grzejnika - 300 W
porządek pracy ciągłej - 24 h
zużyta energia - 7,85 kWh x cena 1 kWh według stawek lokalnych dla dużej taryfy
(pomieszczenie 10 m2, wysokość 2,85 m, temperatura osiągnięta i utrzymywana 26 st. C, budynek postawiony w latach 50-tych)
Powyższe wyliczenia dotyczą codziennej pracy grzejnika bez zastosowania regulatorów temperatury i przestrzeni w książce grzejnika!!!

Przy obecnych trendach w tworzeniu domów energooszczędnych, czy wręcz zależnych żyć widać ten obecnie system punktowego ogrzewania elektrycznego może występować się najlepszą możliwością dla organizmów wymagających ogromnych wydatków inwestycyjnych. Idealnym także najbardziej naturalnym rozwiązaniem potrafiła istnieć instalacja złożona z wysoko opisanych grzejników oraz zasilających je ogniw fotowoltaicznych (baterii słonecznych) i kolektorów słonecznych do pracy czystej wody użytkowej. Nie w odróżnieniu od kolektorów słonecznych dostarczających do realizacji c.w.u. ogniwa fotowoltaiczne w chwili ważnej nie są jeszcze objęte dotacjami promującymi ich wykorzystywanie. Tym jednakże obecnie w dzisiejszej chwili wykorzystanie do ogrzewania paneli infrared (nawet zasilanych z ogólnodostępnych źródeł energii elektrycznej) w związaniu z kolektorami słonecznymi do produkcji c.w.u. jest oryginalną alternatywę cenową wobec kosztów zakupu urządzeń, budowie i późniejszej eksploatacji stałopalnych i gazowych systemów ogrzewania i sztuk c.w.u.
Oddaję więc do decyzji czytelników...

Powrót do Ekonomia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość