Jaki istnieje kurs ogrodzenia posesji?

Zagadnienia ekonomiczne
Bobby86
 
Posty: 178
Dołączył(a): Śr wrz 07, 2016 5:35 pm
Lokalizacja: Poland

Jaki istnieje kurs ogrodzenia posesji?

Śr maja 24, 2017 8:29 am

Nie z dziś wiadomo, że budowa domu nie jest popularnym wydatkiem. Często budując domu inwestujemy w niego wiele gotówki, zapominając odłożyć jej kilka na ograniczenie, które nie wątpliwie stanowi nader ważnym punktem.Na indywidualnym początku warto podkreślić, że ograniczenie nie jest tylko po to żebym umożliwiało nam bezpieczeństwo, lecz jeszcze aby ładnie łączyło się z własną działką. Na ogrodzeniu nie warto inwestować a szybko na indywidualnym początku planowania budowy domu o nadać go pod opiekę. Koszt ogrodzenia zależny jest od tego z jakiego artykułu będzie zbudowane, czy umieszczony będzie na gruncie lub na podmurówce. Oczywiście możemy dokonać ogrodzenie w droga ekonomiczny, wykorzystując do ostatniego siatkę oraz bramę kutą, a z gwarancją nie będzie ono się prezentowało tak dobrze gdy np. ogrodzenie panelowe lub same ogrodzenie z kamienia.
Ogrodzenie z sieci może przecież robić swoje działanie ochronne przez parę lat. Warunkiem jest wybór odpowiedniej jakości siatki i elementów wykonawczych. To lub nasze ograniczenie będzie zapewniało nam na znaczne lata zajmują pomysł takie moduły jak:


Wielkość oczka – ten aspekt stanowi niezwykle istotny pomysł na sztywność naszej siatki. Imoczko będzie słabsze tym siatka będzie twardsza i słabsza.
Grubość drutu – oraz ma prestiż na siła naszego ogrodzenia. Że chcemy, aby nasze ogrodzenie długo zachowało swoje kompetencje należy wybrać drut o grubości minimum 3,5mm.
Warstwa cynku – zdecydowanie każda siatka powinna zawierać chociaż minimalną warstwę cynku. Cynk zabezpiecza materiał przed złymi warunkami pogodowymi, które nie są sprzyjające ogrodzeniom. Jeśli nasza siatka nie będzie ocynkowana, to z pewnością w bliskim czasie zacznie ona funkcjonowań pokrywana rdzą.
Powłoka PCV- aby i zabezpieczyć siatkę, ubiera się ją powłoką PCV. Przynosi ona siatkę przed wilgocią i przed uszkodzeniami mechanicznymi. Powłoka PCV może wynosić również walory estetyczne, bo jest układana w drugich kolorach.
Do spełnienia ogrodzenia będziemy chcieć:
Słupki narożne – cena słupków narożnych oscyluje trochę wiele w granicach 50-70 zł. Do tradycyjnego ogrodzenia będziemy potrzebowali 4 takich słupków.
Słupki początkowe - cena waha się miedzy 80 a 120 zł za 2 sztuki. Słupki te zużywa się przy bramach i furtkach.
Słupki podporowe – za komplet słupków na wszystkie ogrodzenie musimy zapłacić około 300-500 zł. Słupki też są podporą siatki ogrodzeniowej.
Siatka ogrodzeniowa – jeżeli posiadamy niewielki rozmiar działki, będzie konieczność mniej dużo 75 metrów siatki. Jeżeli kupimy siatkę z piękniejszej pułki, ocynkowana z górą PCV, z dużym drutem, zatem będziemy potrzebowaliby wydać około 1200-1900 zł.
Drut naciągowe – że nasza organizacja będzie posiadała 75 metrów, to drut naciągowy powinien być długości 160 metrów. Drut ten odpowiada za trwałość i wytrzymałość na uszkodzenia. Koszt około 100 zł.
Napinacz drutu – 32 napinacze jedzą w granicach 120 zł. Napinacze wznosi się na jakimś słupku. Chronią one napinać siatkę na cały ogrodzeniu.
Pozostałe akcesoria – dodatkowo przydatne będą drugiego sposobie akcesoria, które uproszczą nam pracę nad ogrodzeniem. Śruby, opaski, podkładki itp. Koszt urządzeń nie powinien przekroczyć 200 zł.
Podmurówka – chociaż nie jest ona potrzebą. Koszt stworzenia takiej podmurówki o długości 50 metrów tworzył będzie od 1300 do 1900 zł.
Podsumowując koszt ogrodzenia że się różnić. Wiadomo, że opłaty nie są wędzie jednakowe. W pewnej hurtowni albo też markecie budowlanym będzie biednej a gdzie indziej pewno stanowić drożej. Nie kilka jednak trochę więcej na ograniczenie siatkowe, będziemy chcieli od 3000 do nawet 5000 zł.

Bobby86
 
Posty: 178
Dołączył(a): Śr wrz 07, 2016 5:35 pm
Lokalizacja: Poland

Re: Jaki istnieje kurs ogrodzenia posesji?

Śr maja 24, 2017 8:33 am

Link sponsorowany: http://www.pamet.rzeszow.pl/

Cynkowanie i tworzenie ogrodzenia

Określając się na zakończenie nowego ogrodzenia stalowego, należy jednak rozważyć, jak zabezpieczyć płot przed korozją. Stal, z której uprawiane są ogrodzenia, toż z listy stal konstrukcyjna węglowa, która stanowi łatwa na korozję. Rdza wygląda nieelegancko i nawet nowy płot nie skończy na nikim wrażenia.Cynkowanie to mechanizm, w jakim, w pięknej temperaturze nanoszona jest na przestrzeń stali warstwa wierzchnia cynku. Jest kilka metod cynkowania, ogrodzenia najczęściej cynkowane są galwanicznie lub ogniowo. Koszt cynkowania ogniowego lub galwaniczenego to około ok. 2zł/kg. Cena ta przy dobrym ogrodzeniu kutym może wynieść dużą sumę, jednak zabezpieczenie to osiągnie zajmować się brakiem rdzy na długie lata a wybiera częstą renowację ogrodzenia.
Po ocynkowaniu można ogrodzenie pomalować. Ogrodzenia ukazuje się natryskowo lub proszkowo. Malowanie natryskowe liczy na nanoszeniu warstwy farby na ogrodzenie za pomocą sprężonego powietrza. W wyniku którego możliwe jest uzyskanie jednolitej warstwy farby. Na wyniki ocynkowane do tworzenia natryskowego należy używać odpowiednie, specjalnie farby.
Malowanie proszkowe jest bliższą opcją malowania. Koszt malowania 1m2 to prawie 40-45 zł/m2. Farba przyciągana jest do wielkości materiału przy pomocy pola elektrostatycznego. Następnie wygrzewana w piecu, czego wynikiem jest kupienie znacznie cieplejszej i zdrowszej powłoki niż przy tworzeniu natryskowym. Malowaniu proszkowemu można bez problemu poddać ocynkowane wyroby. Podczas montażu ogrodzenia malowanego proszkowo należy zwrócić szczególną uwagę aby nie uszkodzić powłoki farby. Farba że w skutku uderzenia wykruszyć się miejscowo, co stanowi niemożliwe do poźniejszego zamaskowania oraz pewnie wyglądać nieestetycznie. W sukcesie malowania natryskowego wyprawek malarskich dokonać można np. małym pędzlem.

Powrót do Ekonomia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość