Wypady na kantory - jak się bronić

Zagadnienia ekonomiczne
Bobby86
 
Posty: 178
Dołączył(a): Śr wrz 07, 2016 5:35 pm
Lokalizacja: Poland

Wypady na kantory - jak się bronić

Pt maja 12, 2017 11:32 am

Co roku dopiero w kilku stanowiskach w Polsce przychodzi do takich napadów. Inna sprawa, że za każdym razem kiedy do ostatniego myśli obraca się bardzo niebezpiecznie. Najbardziej narażonymi osobami są pracownicy kantorów. Niestety Policja zanotowała także przypadki duże podczas ataków na kantor z stoją w dłoniach.



Ich liczba pochodzi z roku na rok, co nie zmienia faktu, że ogólna liczba napadów na kantory w Polsce wciąż utrzymuje się na szerokim poziomie.


Analiza geograficzna napadów

Jak widać na załączonym obrazie (na przyszłości artykułu) do skoków na kantory realizuje w małych miejscowościach leżących blisko granicy z bliskimi znajomymi z zachodu, południa i wschodu.
Oczywiście od tej podstawy istnieje mało wyjątków, np. Napady na kantory w Łodzi, Grudziądzu oraz Gdańsku.
Sezonem dla złodziei ukazuje się być jesień i zima. Wówczas bandyci nie wahają się na kradzież chociażby w jasny dzień korzystając z faktu że dni są krótkie, pochmurne. Taka pogoda jest sprzymierzeńcem ucieczki oraz zatarcia śladów.
Rzadziej dochodzi do napadów latem. Jeśli już, to pierwszą motywacją bandziorów stanowi pełniejszy łup z racji ruchu wakacyjnego w kantorach.


Kto napada na kantory?

Przeważnie są to młodzi ludzie, recydywiści, osoby dużo dużo znane Policji. Niewielkim pocieszeniem jest fakt, że dają się napady realizowane przez całych amatorów, których plan zrabowania kantoru istnieje na tyle nieprofesjonalnie przygotowany, że rabusie zastają brak pieniędzy w kantorze, nikomu nic się nie staje, przestępcy wychodzą z niczym. Natomiast bywają też sytuacje kiedy zrabowanych jest szczególnie długa ilość pieniędzy właśnie w złotówkach jak oraz indywidualnych walutach.


Toż się działo naprawdę – mrożące krew w żyłach napady na kantory

Napad w Dobrodzieniu


Tworzył on położenie w sierpniu 2012 roku. Największą traumę po tym napadzie przeżyła kasjerka kantoru, jaka tworzyła przystawiony pistolet do góry. Szokujące istnieje toż, że wśród bandytów istniał dodatkowo Policjant. Ostatecznie kasjerce nic się nie stało, bandyci zostali złapani, a skradziona gotówka została odzyskana.

Napad w Gronowie
Takiego szczęścia nie miała właścicielka kantoru w Gronowie, 31 letnia kobieta. Straciła bycie od bandyty, który napadł na jej kantor 19 września 2012 roku. Skradzione pieniądze nie zostały odzyskane, a przestępca zawsze istnieje na wolności. Pozostał po nim tylko rysopis zawarty na bazie świadków zdarzenia.

Napad w Świecku
Scena jak z filmu. 30 lipca 2013 zdobyło w pobliskiej miejscowości około 3 nad ranem do ataku na kantor. Złodziej pakując pieniądze odłożył broń. Zrozumiała to kasjerka, której udało się ją przejąć. Gdy wycelowała nią w napastnika, ten uciekł. Sprawcy dotychczas nie ujęto.

Napad w Jabłonce
O brutalności tego napadu niech świadczy fakt, że sprawcom groziło aż 12 lat więzienia. Poszkodowany kantoru w produkcie napaści dotarłem do szpitala z stresem oka.



Skuteczność Policji
Według danych powtarzam się zatrzymać 45% sprawców ataków na kantory w Polsce. Słaby to sukces mając pod uwagę, iż w ruchu roku przylega do 10-15 takich wypadków. Nie ułatwia ogólnej oceny pracy Policji fakt iż w 62% przykładach w napadzie uczestniczy bardzo niż dwie osoby.
Najczęściej Policji udaję się schwytać złodziei "amatorów" kompletnie nie przygotowanych do bliskiej "książce".

Bobby86
 
Posty: 178
Dołączył(a): Śr wrz 07, 2016 5:35 pm
Lokalizacja: Poland

Re: Wypady na kantory - jak się bronić

Pt maja 12, 2017 11:38 am

Skąd wziąć pieniądze będąc nastolatkiem?

Młody człowiek zachodzący w duże życie staje przez szeregiem pokus materialnych. Bo w spokoju kiedy można nie tworzyć nowego telefonu z systemem i wstępem do internetu, skoro wszyscy rówieśnicy teraz mają? Nie zawsze rodzice kwalifikują się na wspomożenie dziecka.

Reklama: Kantor Rzeszów

... często postrzega się popularne wymówki "ja i tata wypruwamy sobie były, żeby was wszystkich utrzymać, a ty też chcesz 1000 złotych na XBoxa?", "jeżeli nie cholerne podatki, to sprawiał od nas wszystko co chciał", "ja w twoich czasach tenże tworzył w handlu na ówczesne obiekty pożądania, takie jak dżinsy Odra i radio Unitra".
Pozbawiony pomocy rodziców nastolatek zaczyna samemu myśleć skąd wziąć pieniądze. Kiedy włączy przeglądarkę internetową, na różnych stronach zostaje atakowany "cudownymi" sposobami zarabiania pieniędzy, takimi jak klikanie w banery, spamowanie komenatrzy na blogach linkami z odnośnikiem do ebooka, za sprzedanie którego można nabyć prowizję, a dodatkowo kuriozami w sposobu życia na sprzedawaniu itemów i urod w grach sieciowych. Szczerze mówiąc odradzam takie rodzaje, ponieważ nie jednak są one jakieś, a po drugie stosunek czasu poświęconego na taką książkę do spełnienia przeważnie jest niebezpieczny.



Jak więc można zarobić będąc nastolatkiem? Kiedy skończymy 16 lat, możemy wyrobić sobie NIP i zgłosić się do pełnoprawnej pracy na pół etatu. Młodych ludzi stosuje na przykład McDonald. Dochody z książce w tej marce nie są może oszałamiające, ale za to wytwarzając w McDonaldzie poznajemy standardy koroporacyjne, co może przyczynić nam się w samodzielnym życiu. Zaznaczenie roli w McDonaldzie w podobnej rubryce CV pewno żyć później pozytywnie przyjęte przez pracodawcę, ponieważ nazywa to, że kandydat coś teraz w działaniu robił, oraz nie tylko "studiował".
Skąd wziąć pieniądze

Jeżeli nie mamy więcej 16 lat, nie należy się poddawać, gdyż nadal jest kilka możliwości zarobku. Musimy tylko otworzyć szeroko oczy i charakter. Ostatnio przyszła zima także dużo kierowców nie ma ochoty codziennie odśnieżać podjazdów. Może wypadałoby wziąć z piwnicy łopatę i zaproponować im uwagę? Zdaję sobie sprawę, iż to uwaga raczej dla mężczyzn, a także kobiety mogą znaleźć dobre źródła zarobku. Na przykład często się zdarza, że sąsiedzi w budynku potrzebują osoby do wyprowadzenia ich psa, jak danego dnia dłużej pracują. Możemy także zrobić zysk z znajomych umiejętności? Może lubimy robić, oraz nasze wypracowania są zawsze oceniane na czwórki i piątki? Możemy wtedy sprawdzić własnych energii w lokalnej gazecie. Wystarczy napisać produkt o rocznicy naszej szkoły albo o problemie Pani Hani z czwartego piętra, jaką to denerwują gołębie na parapecie. Jeśli artykuł spodoba się redaktorom, dostaniecie wierszówkę. Inną, ciekawą ofertą jest podawanie korepetycji dzieciom z szkoły. Jeśli znacznie się uczycie, zakres ich nauce nie powinien sprawiać wam problemu, a możecie zarobić nawet 10-20 złotych za godzinę. Trzeba tylko szukać możliwości, bo pieniądze prawdopodobnie nie przebywają na trasy, jednak na peweno są dostępne dla każdego, kto zdecyduje się pomagać innym.

Powrót do Ekonomia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość