Czujniki parkowania zalety, możlwiości i kariery.

Zagadnienia ekonomiczne
Bobby86
 
Posty: 178
Dołączył(a): Śr wrz 07, 2016 5:35 pm
Lokalizacja: Poland

Czujniki parkowania zalety, możlwiości i kariery.

Śr kwi 19, 2017 7:21 am

Czujniki parkowania są praktycznie już stroną swoich samochodów. Jedni biorą je za dobry wynalazek, inni za zbędny wydatek. Jakie jest Wasze zdanie?

Czujniki parkowania
Ze względu na jeszcze ogromniejszą popularność czujników parkowania, warto przyjrzeć się temu elementowi bliżej. Zazwyczaj każde inne samochody jadące z salonu posiadają teraz zamontowane czujniki parkowania. Jednak wielu kierowców zainteresowało się czujnikami, mając również w garażu używany samochód, nawet ten nie pierwszej młodości.
Widząc na kwotę czujników na własnym rynku nie rób nie zauważyć, jak bardzo one różnią się od siebie dwoma najważniejszymi cechami. Pierwszą jest cena, nową opcji, a właściwie właściwości.
Skoncentrujmy się czyli na trzech markach, mianowicie firma NOXON, LOGIC i STEEL MATE. Z trzech wymienionych producentów NOXON jest najtańszą wersją czujników parkowania, co nie oznacza, że najgorszą. Zbiera się dobrze, nie stanowi problemu z pomocami gwarancyjnymi czy pogwarancyjnymi. Najprostszym przykładem jest 4BZ1, który podaje się z bardzo dokładnej centralki i 4 sensorów. Zajmują one 19mm również są z blaszkami lub gumkami. Często stosowane, jeśli szukamy tańszych czujników parkowania, proste, ale doskonalszej kondycji. Idealnym podejściem istnieje również model 4SN. Tu występuję dodatkowo oprócz wbudowanego buzzera również wyświetlacz. Jest on jeszcze bardziej serdeczny i uczy punkt krytyczny. Ostatnią nowością firmy NOXON jest zestaw czujników parkowania 4 LED z wyświetlaczem. Stawia on w niezwykle umiarkowanej cenie.
Z niewiele wyższej półki są czujniki parkowania firmy LOGIC. Są cenowo droższe, ale również dużo rozbudowane. Drinkiem z niezwykle rozpowszechnionych jest wybór czujników PM85. Jeśli idzie o charakterystyczne strony tego zestawu, jaki jest wyłącznie z buzzerem to sygnalizacja dźwiękowa z podziałem na przestrzenie, możliwość regulacji głośności dźwięku. Jest jeszcze funkcję odpowiedzi na małe przeszkody czy ruch pieszych. Potocznie można stwierdzić, iż stanowi bardzo fajnym i wygodnym zestawem czujników parkowania. Nieco droższym, ale również urządzonym w wyświetlacz jest wybór PM55-8. Poza wbudowanym buzzerem w zespole jest wyświetlacz LCD. Informuje nas zatem nie tylko dźwiękowo ale również wizualnie o barierach na możliwości. Ważną wadą jest część sensorów, bo aż 8, czyli 4 na początek i 4 na tylny zderzak. Jest wtedy istotna możliwość podglądania filmu z przodu a z końca, szczególnie w sukcesu ograniczonej widoczności w pochmurny dzień.
Jeśli natomiast idzie o czujniki parkowania STEEL MATE, więc zajmujemy dość rozszerzone możliwości czujników parkowania. Przykładowo zestaw PTSV 401 jest z kamerą cofania, którą montuje się jako piąty sensor w zderzaku. Tak więc sensorów tradycyjnych jest 4 + 1, do ostatniego pełen kąt widzenia, bo aż 135 0 pozwala kierowcy widzieć szeroki zakres otoczenia przed lub za samochodem. Stanowi więc rzeczywiście bardzo dostępny oraz wspaniały wybór czujników, zwłaszcza, gdy popatrzymy na jego okazji i cenę w związku do różnych czujników parkowania. Kolejnym bardzo popularnym rozwiązaniem, jeśli szuka o danych czujników to przykład PTS410 EX. Ważną funkcją z jakiej potrafią stanowić daleko zadowoleni kierowcy dużych samochodów, zwłaszcza tych z hakiem jest „uczep haka”. Jest zatem naprawdę przydatna funkcja, przede wszystkim dlatego, że nie wszystkie sensory w katalogach rozróżniają haki w samochodach także nie mówią ich, jako przeszkodę. W ostatnim układzie jest dopiero sygnalizacja dźwiękowa, ale można także zdecydować się na PTS410 M18, w jakim to zbiorze istnieje zarówno wyświetlacz. Czujnik posiada ponad regulację głośności i częstotliwości dźwięku.
Ostatnią nowością w układach STEEL MATE jest zestaw WIRELESS PTS400Q1 - CZUJNIKI BEZPRZEWODOWE. Stanowi wtedy zespół do parkowania z 4 czujnikami i bezprzewodowym wyświetlaczem LED Q1 ( wyświetlacz stanowi pełen plus doskonale dopasowuje do pełniejszego samochodu). Jest wówczas bezprzewodowa komunikacja pomiędzy wyświetlaczem i centralką sterowania o wpływu do 30 m. Zestaw skupia się z 4 sensorów, buzzera, bezprzewodowego wyświetlacza też możliwości programowania wszystkiego z czujników, zaś toż ogromny plus. Gra tym cena jest właściwie nie wysoka, zwłaszcza widząc na tak ciekawe propozycji.
Tak to jeśli należy o zestawy czujników parkowania toż mamy wyjątkowo ciężki wybór. Przy zakupie oddawajmy się nie tylko ceną, ale przede wszystkim funkcjami czujników. Zwróćmy uwagę, czyli np. czujniki można pomalować pod kolor naszego pojazdu (większość sensorów STEEL MATE czy LOGICA można). Ważną jakością jest podpasowanie czujników pod nasz samochód pod względem pola widzenia, koła zapasowego czy haku. Zakup czujników parkowania, które wkrótce będą działały na własny hak, gdy na ścianę utrudni nam znacznie satysfakcja z stosowania tego narzędzia.
Sprawdźmy to wszystkie dane czujników parkowania zanim zdecydujemy się na zakup. Podsumowując temat czujników, uważam, że tak warto stosować spośród takich urządzeń. Przede każdym dlatego, że łatwiej parkować wśród rozciągającej się ilości samochodów na liniach, oraz tym jednym na parkingach.

Bobby86
 
Posty: 178
Dołączył(a): Śr wrz 07, 2016 5:35 pm
Lokalizacja: Poland

Re: Czujniki parkowania zalety, możlwiości i kariery.

Śr kwi 19, 2017 7:24 am

Więcej rowerów w mieście

Rower przydaje się doskonale do normalnych dojazdów do nauki, pracy czy na uczelnię. Nie powinien tracić momentu w korkach ani wydawać pieniędzy na paliwo do swego samochodu, płacić za parkowanie, czy kupić biletów komunikacji miejskiej.

Reklama: https://parkingwbalicach.pl/

Od kilku lat prężnie na terenie Poznania działa SRM, czyli Sekcja Rowerzystów Miejskich. Jest ostatnie stowarzyszenie skupiające ludzi których głównymi zakresami robienia są:
-transport miejski, ruch rowerowy i komunikacja publiczna
- turystyka rowerowa
- ochrona środowiska
Najważniejszym punktem stowarzyszenia jest to, aby Poznań stał się miastem przyjaznym dla rowerów. Rower nadaje się doskonale do codziennych dojazdów do grupy, pracy czyli na uczelnię. Nie trzeba tracić momentu w korkach ani wydawać pieniędzy na paliwo do samodzielnego samochodu, odpowiadać za parkowanie, czy kupować biletów komunikacji miejskiej. Rower zajmuje bardzo mało miejsca, a taż jazda jest znacznie dużo pozytywna dla zdrowia niż zostawanie w tramwaju czy samochodzie.
W niniejszym czynniku mało kto określa się na slalom pomiędzy samochodami na zatłoczonych ulicach, wdychając zapach spalin. Aby to zmieniło się musi powstać odpowiednia infrastruktura dla rowerzystów. Wtedy ruch rowerowy znacznie wzrośnie, zmaleją korki, zużycie możliwości i zanieczyszczenie środowiska. Ogromna kwota tras rowerowych stanowi pełną promocja dla miasta. Turystyka rowerowa jest jeszcze dużo przystępna. Turyści korzystający z infrastruktury rowerowej wykupują noclegi w Poznaniu jadają w dyskotekach i odwiedzają punkty usługowe. Już dzisiaj hostele w Zrozumieniu także zagranicznych miastach Polski oferują wypożyczenie rowerów lub wyprawy rowerowe.
W własnych krajach europejskich tak stan rzeczy zbiera się już z wielu lat. Przykładem dla Poznania potrafią żyć miasta na obszarze Dani, Holandii i Niemiec. Turystyka rowerowa przynosi tylko i tylko korzyści, i szkolenie jej na placach osiedli stanowi owym strasznie atrakcyjne.

Powrót do Ekonomia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość