Czemu lekarze bywają tak nieprzyjemni w stosunku?

Zagadnienia ekonomiczne
Bobby86
 
Posty: 178
Dołączył(a): Śr wrz 07, 2016 5:35 pm
Lokalizacja: Poland

Czemu lekarze bywają tak nieprzyjemni w stosunku?

Pt kwi 07, 2017 5:44 am

Całkowity brak empatii, przedmiotowe traktowanie, fatalna komunikacja – lista zarzutów pacjentów wobec lekarzy jest znaczna. Czemu tak łatwo o konflikty na dróg lekarz-pacjent?Pacjenci zmuszeni wybrać się do specjalistę bądź zostać przez jakikolwiek moment w szpitalu często mało na całkowici z lękiem o nasze zdrowie a życie mają strach przed związkiem z naszym zespołem służby zdrowia czy jego pracownikami. Lub uda się bez kłopotu otrzymać do lekarza? Jak dużo godzin potrzeba będzie czym razem spędzić w kolejce? Lub medyk nie okaże się opryskliwy, nie odmówi udzielenia rady oraz zagranicznych przysługujących nam świadczeń? Czy będzie znał nam dopomóc? Bądź zechce wykonać na to tyle czasu, ile będzie problem?
Z lekarza oczekujemy zaawansowanej informacji specjalistycznej, zdolności myślenia analitycznego, szybkiego łączenia faktów i wyszukiwania potrzebnych informacji. Musi również być na bieżąco z każdymi informacjami w obrębie swej dziedziny medycznej. Obok tego powinien mieć szerokie zdolności interpersonalne, podawać się skutecznie, łatwo i skutecznie oraz móc wyjaśnić nawet niezmiernie niebezpieczne zależności językiem czytelnym dla chorych a ich rodzin. Mamy też, iż da chorym wsparcia emocjonalnego w stopniu ich doskonałego stresu połączonego z pobytem w szpitalu.
Czego nie wiemy albo nie planujemy wiedzieć o pracy lekarzy?
Praca specjalisty odnosi się z kilku poświęceniami. Lekarze każdego dnia wpadają w ciemny kontakt z maksymalną grupą ludzi, z których każda jest wymagająca - potrzebuje leczenia, wygląda na środek, przechodzi rekonwalescencję po operacji. Lekarze spotykają pacjentów w salach szpitalnych, na domach operacyjnych, są zaczepiani w korytarzach, w poczekalniach. Pod ich wartę podlegają też pacjenci pośredni, czyli rodziny chorych – mężowie, żony, rodzice, dzieci, rodzeństwo. Wszystkie wymienione osoby oczekują z lekarza nie tylko trafnej oceny i wyleczenia, ale te odpowiedniego pokierowania, wsparcia, rozmowy, czasu, empatii, cierpliwości, nadziei…
Lekarze często pracują w lęku i pod presją czasu, w regularnym napięciu emocjonalnym. Są ze wiedzą, iż pewien fałszywy ruch skalpela, zmiana dawki leku lub pomyłka w ocenie może zdecydować o życiu bądź śmierci człowieka. Często stają i przed koniecznością przekazywania pacjentom bądź ich rodzinom ogromnie dużych informacji, działających na przykład złych rokowań czy śmierci bliskiej osoby. Skupia się to z dużo szybkimi obciążeniami psychicznymi. W parze spośród nimi chodzą obciążenia fizyczne. Powstają one pomiędzy innymi z obecnego w naszych szpitalach systemem dyżurów, a niekiedy dodatkowo z potrzebą przeprowadzania lub pomagania w wielogodzinnych operacjach wymagających bardzo dużej sile. Lekarze często są niewyspani, ale część z nich ukrywa w efekcie trybu usługi na przewlekłe zaburzenia snu.
Gdy oni toż wytrzymują?


Lekarze są zmuszeni do znajdowania sposobów egzystowania, jakie kupią im obronić swoją świadomość na tyle, żeby byliśmy gotowi wciąż budować swój zawód. W trakcie pracy terapeutycznej z lekarzami przeważnie prowadziło moją opinię obsługiwanie przez nich mechanizmu obronnego liczącego na ograniczeniu postrzegania pacjenta do „przypadku”. Taki sposób redukowania ciekawej i czującej istoty do waluty chorobowej, którą należy wyeliminować, kupi na ograniczenie zaangażowania emocjonalnego. Istnieje co niejednokrotnie dobre wyjście ułatwiające przeprowadzenie operacji, zalecenie bolesnego zabiegu lub trudnej, nieprzyjemnej rekonwalescencji. Negatywnie oddaje się zatem na pacjentach, skarżących się dopiero na przedmiotowe mienie.
Innym mechanizmem często stawiającym w środowisku lekarskim jest „odcięcie się emocjonalne”. Lekarze redukują potem nie pacjenta, a siebie, ograniczając się do osobie maszyny, spełniającej określone stanowiska. Działając z specjalistami wielokrotnie pytałam, jak wskazują sobie z ogromnym stresem, napięciem i lękiem. Odpowiadali: „Gdy to? Idę operować, bo to łączę się na manipulacji i kończę myśleć, denerwować się i zdobywać czymkolwiek innym”. Moi rozmówcy dawali też, iż chętnie uprawiają sport. Wybierają dyscypliny, przy których można się porządnie zmęczyć. Wielki wysiłek fizyczny niweluje na jakiś czas odczuwane poprzez nich wyciągnięcie.
Z zmian w bezpośrednich związkach z pacjentami lekarze niezmiernie systematycznie stosują uniki. Nie korzystają wartości konfrontować się z środkiem, niepokojem, byciem chorych, więc nie wspominają o kłopotach wprost, kluczą, nie nazywają rzeczy po imieniu, stosują niedomówienia. Podtrzymując jedynie powierzchowny kontakt, usiłują nie poruszać poważnych tematów. Trzymają się jeszcze przed uzewnętrznianiem swoich doświadczeń. Mieszka wtedy w świadomości z przekonaniem liczonym ze studiów medycznych, iż powinni polegać wyłącznie na kompetencji oraz intelekcie, radzić sobie ciż z wolną okolicznością dodatkowo nie okazywać słabości.
Jak poprawić jakość kontaktów pacjentów z lekarzami?
Tematy w zależności lekarz-pacjent uświadomiono sobie już wtedy i stawiane są próby polepszenia okoliczności. Od lat 50-tych na świecie, a z lat 80-tych w Polsce funkcjonują tzw. grupy Balinta. Są toż grupowe dyskusje, w trakcie których personel medyczny jest możliwość uważnego przyjrzenia się procesom przechodzącym w łączności z pacjentem a ich odpowiedniejszego zrozumienia. Bezpieczne środowisko, w jakim działa zasada poufności, sprzyja otwartej wymianie doświadczeń, refleksji, wyrażaniu własnych doświadczeń. Co z serii pozwala ujrzenie kłopotów w różnym świetle, co ma możliwość wykonywać na przykład do uświadomienia sobie przez specjalistę swoich ograniczeń. Celem spotkań jest powiększenie skuteczności działania i zmniejszenie liczby niepotrzebnych konfliktów. Uczestnictwo w wersji Balinta ma możliwość zapobiegać wypaleniu zawodowemu, powiększyć satysfakcję specjalistów z innej działalności i nakłonić do zmiany działania względem pacjentów, ale nawet wykonywać do ciągłej zmiany wewnętrznego podejścia do nich.
Bliskimi dobrymi rozwiązaniami mogą być warsztaty z psychoedukacji i kształcenia w rejonach: komunikacji interpersonalnej, asertywności, radzenia sobie z stresem i konstruktywnego rozwiązywania konfliktów. Mogą one na prości z grupami Balinta dostarczyć poprawę okoliczności, istotna jest przecież regularność i pełne oddziaływanie. Warte było zbudowanie systemu warsztatów i spotkań obejmujących lekarzy wszelkich branże a resztę personelu medycznego. Dałoby to szansę na zamianę, na którą od lat czekają pacjenci.

Bobby86
 
Posty: 178
Dołączył(a): Śr wrz 07, 2016 5:35 pm
Lokalizacja: Poland

Re: Czemu lekarze bywają tak nieprzyjemni w stosunku?

Pt kwi 07, 2017 5:49 am

Mankamenty lekarza

Udowodnienie lekarzowi jego winy jest mocno wymagające, szczególnie, iż granica między ryzykiem związanym z operacją ale błędem lekarza stanowi wysoce płynna. Jeżeli jednak udowodnimy defekt lekarzowi mamy możliwość zawierać na odszkodowanie, jakiego wartość wynagrodzi nam straty z czym powiązane.

Reklama: łysienie Trójmiasto

„Wszystko rozpoczęło się jeśli na szyi zauważyłam dwa guzki po lewej stronie. Zgłosiłam się do lekarza, od jakiego dostałam skierowanie do poradni hematologicznej (...). Nie obejmowała to jakichkolwiek leków, zaś w między okresie okazały się następne guzki na szyi (...). Parę miesięcy później miałam środek wycięcia węzła otwartego na szyi (...). Próbowałam też szukać innej opcje i uwag mojej choroby (...). Mimo złych wyników badań, sprawiono mi zabieg usunięcia węzła chłonnego. Była podane znieczulenie miejscowe, ale pomimo to czułam ból - aż mi zadrgała ręka. Chociaż szycie ładnie mi się zagoiło, to nadal zawierała wielkie kłopoty z lewą dłonią i barkiem. Zgłosiłam się do poradni rehabilitacyjnej, gdzie stwierdzono naruszenie układu nerwowego i niedowład lewej kończyny górnej (...) Okazało się, że muszę zerwaną zębatkę, która wspiera mi bark, żeby nie uciekał mi do przodu czy trzymam wysuniętą łopatkę". Co chwila świat obiegają historie ludzi, którzy zamiast się wyleczyć, stracili w szpitalu zdrowie.
Ludzie jesteśmy właśnie mężczyznami oraz czasem się mylimy. Poszczególne braki są a niezwykle bogate także potrafią stanowić silne konsekwencje. Na lekarzach spoczywa szczególna odpowiedzialność. Ich błędy potrafią dokonać, iż istnienie pacjentów po wyjściu ze szpitala nie będzie takie jak szybko. Pomyłka doktora może skończyć się trwałym inwalidztwem, niezdolnością do lekturze, ale czasem choćby niemożnością samodzielnej egzystencji.
Mankamenty lekarskie kwalifikują się na chwila modeli:
• Brak w badaniu liczy na rozwiązaniu, że lekarz nie rozpoznaje będącej u pacjenta choroby, lub jego diagnoza pokazuje na chorobę, która nie występuje u pacjenta. W obu tych przykładach mankament tenże pamięta dużo szerokie uznanie, ponieważ może skutkować podanie niewłaściwych leków bądź przeprowadzenie niepotrzebnych zabiegów. Ten mankament przeważnie jest znaczenie z warunku niewłaściwej interpretacji badań diagnostycznych czyli na przypadek z warunku niewłaściwego odczytania fotografie rentgenowskiego lub nowej dokumentacji. Powodem popełnienia błędu poprzez doktora prawdopodobnie żyć ponad sprawa kiedy lekarz nie wykona u chorego niezbędnych badań bądź nie skieruje go na pomoc u innego specjalisty.
• Mankament mechaniczny to niepoprawny sposób realizacji decyzji diagnostycznej albo terapeutycznej. Na zawiniony mankament lekarski muszą zbierać się kolejne elementy: postępowanie sprzeczne z powszechnie znanym stanem wiedzy lekarskiej, wina nieumyślna lekarza (tzw. lekkomyślność bądź niedbalstwo), negatywny skutek popełnionego błędu, związek przyczynowy między popełnionym błędem, ale negatywnym skutkiem działania lekarskiego w istocie śmierci pacjenta, uszkodzenia ciała bądź rozstroju zdrowia.
• Błąd w działaniu jest znaczenie, gdy specjalista zastosuje niewłaściwy metoda działania bądź nie nie leczy chorego. Dowodem jest chociażby nie zapisanie pacjentowi właściwego środku czy nie wykonanie potrzebnej operacji jak także zapisanie pacjentowi niewłaściwego względem schorzenia leku.
• Błąd medyczny w konsekwencji - może przekraczać regulaminy kodeksu karnego: nieumyślne spowodowanie śmierci człowieka, nieumyślne spowodowanie uszkodzenia ciała i rozstroju zdrowia, narażenie zatrudnionego na bliskie niebezpieczeństwo utraty egzystowania, ciężkiego uszkodzenia ciała albo rozstroju zdrowia, zostanie w daniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia bądź zdrowia oraz naruszenie tajemnicy służbowej przez funkcjonariusza publicznego bądź innego typa instytucji rządowej lub społecznej.


Pacjent, jaki udowodni lekarzowi mankament w trosce może starać się o zadośćuczynienie, jakie tworzy całkowite koszty wynikłe z powodu uszkodzenia ciała lub wywołania rozstroju zdrowia (np. wydatki dodatkowego leczenia, rehabilitacji, wydatki przygotowania do następnego zawodu) oraz o zadośćuczynienie, które zapewne żyć uznane za doświadczoną krzywdę tj. zarówno za cierpienie fizyczne, ból także własne dolegliwości, jak także cierpienie psychiczne.. Pacjent może wymagać się również comiesięcznej renty, jeśli utracił całkowicie lub częściowo predyspozycję do lektury zarobkowej, a ponadto jeżeli zwiększyły się jego potrzeby albo zmniejszyły widoki powodzenia na przyszłość.
Jak dowiedzieliśmy się od Anny Tucholskiej - prawnika z Doświadczenia, błąd lekarski jest wybitnie ciężki do udowodnienia. Dzieje się tak dlatego, iż granica pomiędzy błędem lekarskim, ale ryzykiem powiązanym z środkiem, lub operacją jest niezwykle płynna. Nadto dochodząc odszkodowania na odległości procesu cywilnego należy wykazać nie jedynie zaistnieje samej szkody, (np. uszczerbku na zdrowiu) ale również winę specjalisty i zaistnienie adekwatnego związku przyczynowego między wyrządzoną szkodą ale dzialaniem lub zaniechaniem lekarza. Jeżeli idzie o winę lekarza - odbijać się ona będzie w złej ocenie postępowania lekarza, z tematu widzenia sztuki lekarskiej, zasad etyki. Prawdopodobnie grać ona wynikiem nieostrożności w następowaniu, nieuprzedzeniu chorego o systemie postępowania, niepoinformowanie o niebezpieczeństwie i efektach zabiegu. Niejednokrotnie spotykaną winą że być dodatkowo nieprzeprowadzenie odpowiednich badań wstępnych, czego efektem pewno żyć niewłaściwa diagnoza. Specjalista ponosi, więc odpowiedzialność za niedołożenie odpowiedniej staranności, za wszelką winę nieumyślną, za wszelka nieuwagę, nieostrość, niedbalstwo, jeśli jego traktowanie było odmienne z naturalnymi zasadami sztuki lekarskiej.
Jeżeli należy o wspomniany związek przyczynowy pomiędzy życiem bądź zaniechaniem specjalisty i powstaniem szkody po części pacjenta to do podstawy nie domaga się, aby związek pomiędzy postępowaniem lekarza ale powstałą szkodą został sprecyzowany w porządek pewny. W tokach medycznych istnieje rozwiązanie praktycznie niemożliwe bowiem w świetle informacji medycznej w grupy wypadków możemy prowadzić jedynie o prawdopodobieństwie znacznego poziomu ale również o jasności lub wyłączności przyczyny. Należy, zatem uznać przeważające prawdopodobieństwo związku przyczynowego.
Potrzebnym w myśleniu odszkodowania bądź innych ww. roszczeń na drodze sądowej prawdopodobnie stanowić uprzednie ustalenie winy lekarza bądź uszkodzenia poprzez niego zasad etyki w postępowaniu dotyczącym odpowiedzialności zawodowej lekarza, wszczętym - również na produkt skargi pacjenta - przez właściwego rzecznika odpowiedzialności zawodowej lekarzy. Prowadzenia te nigdy jednakże zamykają się ukaraniem i sprawdzeniem winy. Udowodnienie lekarzowi braku jest zatem bardzo wymagające, i czasami wprost niemożliwe - powiedziała Anna Tucholska. - Jeżeli jednakże gość jest podstawowy swego, toż wymaga wykonać się na wieloletni i mozolny proces.

Jeśli pacjent ma podejrzenie, iż lekarz popełnił defekt podczas leczenia, to zanim przejdzie się po pomoc, winien wziąć ze szpitala pełną dokumentację medyczną. W Polsce jest tego najmniej kilka instytucji, jakie wykorzystują się pomocą pacjentom poszkodowanym w końcu błędu lekarza.
Stowarzyszenie Pacjentow Primum Non Nocere rozpatruje przypadki pacjentów, którzy do niego dojdą na dwa rodzaje:
• Medyczny, jaki liczy na głębokiej analizie dokumentacji pacjenta;
• Prawny, omawiane jest, lub na zasadzie zebranych produktów pacjent istnieje w stanie udowodnić lekarzowi defekt;
- Pacjenci, jacy przemawiają do bliskiego stowarzyszenia mogą liczyć na kompleksową usługa od oceny, bądź określony sukces to tak jest defekt w wartości, do powiedzenia pozwu włącznie - usłyszeliśmy od Witolda Szmigielskiego, z Stowarzyszenia Pacjentów Primum Non Nocere. - Sprawy, które za własnym pośrednictwem trafiają do wniosku, w jakiś siedemdziesięciu procentach są prowadzone.
To, w który twórz defekt lekarza wpłynął na zdrowie pacjenta można wyczytać z dokumentacji medycznej. Lekarze są obowiązek rzetelnie wypełniać te certyfikaty. W razie konieczności biegli ponadto jeszcze badają pacjenta, aby określić faktyczny uszczerbek na zdrowiu spowodowany błędem lekarza. Jak dowiedzieliśmy się od prawników z krakowskiej kancelarii SNS Legal także wysokość odszkodowania istnieje szczególnie oryginalna. W zależności od uszczerbku na zdrowiu sąd potrafi przyznać odszkodowanie w sumie od kilkudziesięciu do choćby kilkuset tys złotych. Tutaj wydobywa się dokładna ocena stałego albo długotrwałego uszczerbku na zdrowiu

Powrót do Ekonomia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość