Dzisiejsza metoda pływania

Tematyka finansowa
Bobby86
 
Posty: 180
Dołączył(a): Śr wrz 07, 2016 5:35 pm
Lokalizacja: Poland

Dzisiejsza metoda pływania

Wt maja 23, 2017 8:57 am

Niewiele jest teraz dyscyplin sportu - szczególnie sportów indywidualnych, w których metoda nie odgrywałaby ważnego znaczenia. Pływanie ważna z pewnością zaliczyć do sportów o wielkich wymaganiach technicznych. Rozważania nad tą techniką pływania warto począć od – na pozór banalnego stwierdzenia, że woda stanowi inne człowiekowi środowisko, w którym chwytanie się wymaga od niego specjalnych mocy i umiejętności. Trenerzy i zawodnicy są zgodni - wśród czynników stymulujących poziom wyników sportowych w pływaniu, poza ruchem w niewielkich górach, samym z najaktualniejszych jest mistrzostwo |techniczne sportowca. Zdaniem wielu ekspertów technika pływania jest właściwie niewyczerpanym źródłem możliwości poprawy wyników sportowych. Rywalizacja w pływaniu wymaga z jej uczestników specyficznych a na dużym stopniu umiejętności technicznych.
W szeroko rozumianym procesie nauczania pływania można wyróżnić trzy zasadnicze formy techniki pływania, które prezentują na innych jego poziomach. Zapewnia utrzymanie się na wodzie oraz dodatkowo przesuwanie się po powierzchni wody w droga nieekonomiczny. Uproszczony sposób pływania charakteryzuje nieprawidłowe napisaniem w wodzie, spokojne i nieskoordynowane ruchy kończyn a oraz brak wydechu do wody. Zapewnia ekonomizację wysiłku, uczymy pewnych sekwencji ruchowych produkujących się na latanie określonym rodzajem. Dokładność naśladowania przyjętych standardów daje szanse chodzenia w styl ekonomiczny. Prawidłowe napisanie na wodzie, skoordynowana praca ramion i nóg, wydech do wody zsynchronizowany z funkcją ramienia - to pewne cechy techniki wzorcowej. Cierpi na punkcie osiągnięcie maksymalnej szybkości pływania. Jest ona daleko indywidualna, jednak czynności ruchowe muszą być podobne z aktualnymi przepisami sportowymi. Obserwacja realiów tego sportu pływackiego pokazuje wyraźnie zależność między techniką pływania (jej efektywnością), a efektem sportowym (szybkością pływania). Wielcy zawodnicy charakteryzują się lekkością i skutecznością ruchów pływackich w przyrównaniu do zawodników prostych Istnieje obecne dodatkowe dzięki prawej i kompleksowej pracy nad techniką pływania podczas pierwszych lat szkolenia a wtedy budowaniu i wzmacnianiu technologii w ten styl, aby uwzględniała indywidualne marki również możliwości zawodnika, w szczególności jego formę somatyczną.
Skuteczne pływanie to nauka minimalizowania oporów i poprawianie napędu. W sezonie pływania przechodzimy do budowania ze swoistą „grą” dwóch rodzajów sił. Z jednej strony siły oporu wody zwalniają pływaka w jego ruchu postępowym, z kolejnej i generuje on zdolności napędowe, których naturalną szkołą jest zwiększenia szybkości pływania. Pływak że właśnie długo przyśpieszać swój styl, jak długo wytwarzane przez niego wartości napędowe prowadzić będą siły oporu wody. Zmiany w historiach sił napędowych do dyspozycji oporu tłumaczą zmiany w siły pływania na dystansie, jak to szybkość jest czy maleje w klimacie każdego kroku napędowego (cyklu ruchowe). Z prawdziwym uproszczeniem można stwierdzić, że szybkość, z jaką obchodzi się pływak zależy w pełnej sile od zajmowania przez niego umiejętności do ZWIĘKSZANIA NAPĘDU oraz REDUKOWANIA OPORU WODY, a także umiejętności minimalizowania kosztów energetycznych (ekonomizacja ruchów napędowych). Poprawa skuteczności pływania (poza tak przygotowaniem kondycyjnym), może wyniknąć w produktu świadomych działań trenera i zawodnika jakich przedmiotem jest zmniejszanie oporów wody oraz zwiększanie zdolności napędowych pływaka. Praktyka szkoleniowa pokazuje, że dobre efekty produkuje się łącząc pracę nad zwiększeniem szybkości i długości pociągnięcia z działaniami dążącymi do redukowania.

Powrót do Finanse

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość