Aktywność ruchowa jako element zdrowego sposób bycia

Tematyka finansowa
Tom90
 
Posty: 10
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 8:06 am
Lokalizacja: Poland

Aktywność ruchowa jako element zdrowego sposób bycia

Pn maja 22, 2017 8:36 am

Okresowi pokwitania towarzyszy zachwianie równowagi psychicznej. Następuje zwiększone pobudzenie emocjonalne oraz labilność emocji. U wielu dużych zwiększa się lękliwość, szczególnie są to lęki społeczne takie jak np. strach przed niepowodzeniem czy przed ekspozycją społeczną. Ponadto kluczowa jest też ambiwalencja uczuć. Mężczyźni w końcowej fazie dojrzewania zwiększają siłę i odporność na zmęczenie wysiłkiem fizycznym, przeceniają własne moce i wykazują chęci popisu i energie, a dziewczęta raczej nie kupują w proste ofert i wcale często unikają aktywności fizycznej.
Po dość dużym okresie rozwoju którym jest czas dojrzewania przychodzi czas młodzieńczy. Młody człowiek ma wówczas szczyt kondycji fizycznej dzięki czemu w wykonaniach motorycznych może trafiać do ostatnich osiągnięć. Czynnikami, które się do ostatniego powodują są intensywne wzrastanie ciała, rozwój muskulatury, hormonalne przestrojenie ustroju, powrót do harmonie między procesami pobudzenia i zatrzymywania oraz rozwój wegetatyki.
Link patrocinado: comprar esteroides
Prowadzone z wielu dziesięcioleci badania medyczne, pedagogiczne i społeczne dostarczają silnych przykładów na ostatnie, że właściwie otwierana i wykonywana aktywność fizyczna chodzi do niezwykle istotnych elementów zachowania zdrowia. Wiele lat doświadczeń lekarzy, pedagogów, metodyków wychowania sportowego oraz sportu wskazuje, że ćwiczenia fizyczne dobrane właśnie do wieku, płci, stanu zdrowia i obowiązku, któremu zamierzają działać, są zawsze warunek poprawy energii i formy fizycznej niezbędnej dla utrzymania zdrowia. Na podstawie wieloletnich obserwacji Światowa Organizacja Zdrowia uznała aktywność fizyczną za jakiś z trzech podstawowych warunków ochrony zdrowia absolutnie zalecając wykonywanie ćwiczeń fizycznych w wychowaniu fizycznym, ruchu i rekreacji, a ponadto i w rehabilitacji wielu schorzeń.
Aktywność fizyczna potrafi działać na wszelki polski organizm wpływając korzystnie na pracę ludzi jego narządów, a a efekty dla zdrowia są wszechstronne. Szczególnie korzystne zamiany dla zdrowia obserwuje się w obrębie układu ruchu, krążenia, oddychania, nerwowego, wewnątrzwydzielniczego, immunologicznego oraz metabolizmu.
Regularne wykonywanie wysiłków fizycznych wywołuje szereg zmian w programach zaopatrujących mięśnie w natura, tj. krążeniowym i oddechowym. Zmiany te pojawiają się przede każdym podczas wykonywania wysiłków wytrzymałościowych i polegają na wzrostowi zdolności pobierania tlenu przez system. Dzieje się tak, ponieważ ulega zwiększeniu maksymalna wentylacja i objętość dyfuzyjna płuc oraz pojawiają się zmiany w parametrach krążeniowych. Systematyczne ćwiczenia fizyczne sprawiają bowiem, że serce w spoczynku pracuje wolniej i znacznie ekonomicznie, a podczas potu jest przydatne do zdecydowanie wyższej roli. Dzięki zwiększeniu dopływu krwi do centra, wydłużeniu czasu napełniania lewej komory i poprawieniu jej prac dołącza do wzrostu objętości wyrzutowej serca. Większa część krwi wtłaczanej do krwiobiegu zapewnia lepsze zaopatrzenie komórek różnych narządów w dostarczane przez nią podstawy.

Powrót do Finanse

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości