Krótka ewolucja elektronicznej dachówki

Tematyka finansowa
Bobby86
 
Posty: 180
Dołączył(a): Śr wrz 07, 2016 5:35 pm
Lokalizacja: Poland

Krótka ewolucja elektronicznej dachówki

Śr lut 15, 2017 5:21 pm

W 1993 roku Apple pokazałeś swoją kolejną propozycję, i jednocześnie pierwszy tablet PC – Newton Message Pad. Istniał więc ważny PDA widoczny na zbycie. Pierwsze modele były głównie obłe, przyjemne i zżerane od wewnątrz błędami. Spółka z Cupertino nie przyłożyła się do produktu marketingowo. Późniejsze wersje zostały znacznie usprawnione jednakże nigdy nie uzyskały większej popularności. Rozwój tej linii produktowej został nieodwołalnie przeprowadzony w 1998. Połowa lat 90. zeszłego wieku stanowiła poletko dla początkujących tabletów. W 1995 rynek wzbogacił się o urządzenie znane pod nazwą Zenith CruisePad. Jego przedmiotem było zagwarantowanie zdalnego dojazdu do komputera poprzez bezprzewodowe połączenie z komputerem lub serwerem sieciowym. Zaopatrzony w 8,5-calowy ekran monochromatyczny LCD kontrolowany był zarówno przy użyciu dołączanego stylusa lub dotykową klawiaturę.
Link sponsorowany: tablet prestigio
Do wymian bezprzewodowej Zenith musiał jednak karty CruiseLAN/ISA. Oprogramowanie własnościowe dostarczane było na wspominanych już przez niektórych z sentymentem dyskietkach 3,5-calowych: pierwsza zawierała aplikację dostępową, druga – pakiet konfiguracyjny dla tabletu. Ku zdziwieniu, sprowadzają się czasem jeszcze jakieś egzemplarze oferowana na Allegro. W 1998 roku wypuszczono się pierwszy tablet wyposażony w ciekawy ekran dotykowy. Jego producentem było Fujistsu. W tym pomieszczeniu powinniśmy się na chwilę zatrzymać. Firma bowiem już od 10 lat produkowało urządzenia, które mierzone były mianem tabletów. W takiej cech jednak urządzenia firmy przypominały mocno zminiaturyzowane – gdy na ówczesne możliwości – laptopy, i nawet netbooki. Na pomoc zwracała jednak linia Stylistic, w której znalazł się rzeczony wcześniej kolorowy tablet: Stylistic 2300. Urządzenia też ważna było najczęściej spotkać w punktach konferencyjnych lub całych miastach biznesowych. Daleko im stanowiło ponad do tabletów prywatnych. Model 2300 nie był mizerny. Wyposażony w procesor Pentium 233 mógł pod koniec lat ’90. sporo zwojować. Fujistsu uciekło jednak od stylistyki tabletowej i skierowało się w projekt dopuszczony do komputerów, wykorzystując jednak możliwość obrotu ekranu urządzeń wokół własnej osi.
Choć koniec XX wieku obfitował w skutki, które potencjalnie mogły odmienić przemysł, to zaledwie na 2001 rok datuje się początek widocznego obecnie boomu. To to pojawił się Compaq Tablet, eksponowany przez samego Billa Gates’a. Wieszczył on zysk tych ustrojstw w ciągu pięciu lat. Coś się przeliczył. Mimo wszystko to akurat produkt Compaq’a upowszechnił termin „tablet PC”. Potomków urządzenia obecnie można znaleźć pod szyldem HP Compaq tablet. W dalszym etapie był wówczas jednak laptop z obrotowym, dotykowym ekranem. Także Microsoft planowałem swój – nie do końca udany – udział w akcję tabletów. W 2002 wyprodukowano Microsoft Smart Display. Istniała to w zasadzie stacja z dotykowym ekranem LCD, kontaktująca się z komputerem PC za pośrednictwem WiFi. Wypuszczony na zbyt na wstępie 2003 roku nie zdobył uznania, zapadła więc opinia o jego zwolnieniu nim rok kalendarzowy dobiegł końca. Połączenie ekranu dotykowego z klawiaturą było na tyle modne, iż w początkowej części lat ’00. niestety było znaleźć produkt, który przykładał się tylko z wyświetlacza. A jednak takie i powstawały. Wśród nich dostawał się Motion Computing LS800. Kosztujący 1899 USD wyposażony był procesor Pentium M Ultra Low Voltage 753 1.2 GHz i stronę graficzną Intel 915GMS Extreme Graphics 128MB RAM. Dane techniczne nie odbiegała dobrze z tej zwykłej z laptopów, dlatego też zastosowana pamięć operacyjna DDR2 postępowała w częstotliwości 400MHz. Przestrzeń dyskowa to dokładnie zapominane już Ultra ATA 66/100 1,8-cala. Łatwo mówiąc – laptop bez klawiatury. Gdy na zbycie śmiało wojowały już komputery z części MacBook, odnalazłaby się odważna firma , jaka oferowała zmianę tych ustrojstw w dodatek, co można nazwać mianem protoplasty iPada. W 2007 roku firma Axiorton stworzyła przeróbkę MacBooków w coś, co nazwano ModBook. W projekcie – przeróbka laptopa w tablet. Warunek – 800 USD za przeróbkę i urządzenie warte prawie 2000 USD do przerobienia.. Tak oto dołączamy do 2010 roku oraz dnia, w jakim Apple przedstawił światu pierwszy odmieniający branżę tabletów produkt. W jego struktury nie było nic nowego, jednak niekwestionowane mistrzostwo Apple na miejscu projektu i marketingu musiało zaowocować sukcesem. Zaprezentowany produkt szybko stał się hitem, a walka z niechęcią patrzała w stronę zacierającego z radości dłonie szefostwa w Cupertino.
Kiedy się okazało ten efekt Apple był siłą napędową dla Google. W Mountain View już od dłuższego okresu przyglądano się kolejnym fanfarom odgrywanym w świątyni jabłek. Najpierw iPhone, później iPad. Król internetowy musiał zatem wykonać krok, jaki stanowił w okresie odcisnąć i swój dowód na następnym kamieniu milowym przy tej opcji. Tak oto na początku lutego 2011 świat poznał modyfikację znanego już systemu operacyjnego dla smartfonów – Android 3.0 Honeycomb. Dostosowany dla urządzeń z wielkim wyświetlaczem, ściśle rzecz mając tabletów rozpoczął przejęcie rynku od premiery. W cień za nią chodzić zaczęły własne przedsiębiorstwa chcące dołożyć swoje trzy grosze do koszyczka Google. Co będzie dalej – zobaczymy. Dalsza część historii powstaje na naszych oczach

Powrót do Finanse

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość